Як усунути щілини і тріщини в паркеті

У паркеті з'явилися щілини і тріщини. Як усунути?

Усунути щілини і тріщини в паркеті можна самостійно. У більшості випадків їх можна видалити тільки після шліфування паркету, але іноді для їх закладення достатньо скористатися шпаклівкою або мастикою. Заделка щелей доступна по выгодной и не дорогой цене, специалистами с большим опытом работы, без накруток и переплат. Звідки беруться в паркеті щілини?

Це іноді відбувається на новому, тільки що покладеному паркеті. Причинами можуть бути: недостатня просушка паркету перед монтажем, або підвищена вологість в приміщенні, або матеріал поганої якості, або нерівність паркетних дощок.

Щілини в паркеті

На старому паркеті тріщини і щілини з'являються з плином часу в процесі експлуатації через перепади вологості і температури в приміщенні, внаслідок чого паркетні дошки розсихаються, утворюючи щілини. Якщо паркет виготовлений з м'якої деревини, він більш схильний до розсихання. Тому щілини в підлозі з бука з'являються значно швидше, ніж в паркеті, виготовленому з дуба.

Щілини і тріщини необхідно ремонтувати відразу після їх виявлення, ремонтні роботи не слід затягувати. Адже крім естетичного вигляду це ще й практична сторона питання. Шпаклівка щілин перешкоджає попаданню в них сміття і бруду, що псують вигляд паркетної підлоги. Крім того, при вологого прибирання волога потрапляє в щілини, збільшуючи їх в розмірі. Якщо щілини не ремонтувати тривалий час, паркетні дошки починають гнити через регулярного потрапляння вологи в хворі місця, і підлогу починає темніти.

закладення щілин

Усунення щілин в паркеті

Для цього знадобляться: інструменти (наждачний папір, шпатель, ніж) і матеріали (мастика з деревини, шпаклівка, фарба схожого відтінку, морилка, пензлик або тампон для нанесення). Для остаточних робіт знадобляться лак або мастика.

Спочатку необхідно очистити всі тріщини і щілини від бруду, пилу і сторонніх предметів, які потрапили в тріщини і щілини за час експлуатації підлоги. Щілини рекомендується очищати сталевий тонким дротом, ретельно витягаючи забруднення, потім сміття, що залишилося з пилом усунути пилососом. Не користуйтеся для чищення тріщини викруткою, тому що вона ще більше збільшить їх розмір.

Далі очищені тріщини заповнити шпаклівкою або мастикою за допомогою шпателя. Шпаклівку розрівняти м'якими рухами, втираючи її в деревину. Час висихання залежить від кліматичних умов і типу ремонтної суміші. В середньому, це близько години для шпаклівки і одна ніч для мастики.

Висохлу поверхню акуратно відшліфувати дрібнозернистим наждачним папером, намагаючись не подряпати поверхню паркетної планки. Потім відремонтовану ділянку зафарбувати морилкою або фарбою під колір паркету пензликом або тампоном. Для остаточного завершення реставрації обробити відновлена ділянка паркетним лаком або мастикою.

Copyright © . All Rights Reserved